Koronatilanteesta aiheutuvat muutokset, Ottelut peruttu
6.10.2020 12.13 Uutiset / S-Kiekko Juniorit ry

Koronatilanteesta aiheutuvat muutokset

6.10.2020 klo 18:47

Seuran hallitus on tänään pitämässään kokouksessa todennut seuraavaa:

Johtuen julkisuudessa esitetystä ristiriitaisista tiedoista (EPSHP koronanyrkin suositukset 5.10.2020 ja Ilkka-Pohjalaisessa 6.10.2020 oleva AVI:n ylijohtaja Marko Pukkisen näkemys Etelä-Pohjanmaan koronatilanteesta) S-Kiekko junioreiden hallitus selvittää asiaa ja tiedottaa toimintaohjeista sekä vaikutuksesta toimintaan, kun ohjeet on saatu selville.


6.10.2020 klo 16:10

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri on antanut vahvan suosituksen mm. joukkueurheilun kilpailutoiminnan tauottamisesta 31.10. saakka.

Tämän johdosta kaikkien Etelä-Pohjanmaan seurojen ottelut siirretään jääkiekkoliiton toimesta 31.10. jälkeiseen aikaan. Tiedotamme asiasta lisää vielä myöhemmin.


6.10.2020 klo 12:30

Etelä-Pohjanmaan alueen koronatilanne muuttuu jatkuvasti ja tilannetta seurataan seuran toimesta aktiivisesti. Seurassa tehdään tarvittavat päätökset ja ohjeistukset heti, kun Seinäjokea tai Etelä-Pohjanmaata koskevat määräykset tulevat voimaan.

Pyydämme, että seuraatte tiiviisti kotisivujamme.

Tilanteen muuttuessa julkaisemme ensimmäisenä siellä tiedotteet asiasta.


   
Lisää uutisia
S-Kiekko Juniorit ry
«  Toukokuu   »
Kategoriat