Seura info

S-Kiekko Juniorit ry
Huhtalantie 2 (Elinkeinotalo 2. krs)
60220 SEINÄJOKI
Y-tunnus: 1059736-5
ma - pe klo 8.00 - 16.00

PELAAJASIIRTOASIOISSA lähetä sähköpostia osoitteeseen
pelaajasiirrot@s-kiekko.com

Paras aika valmennuspäällikön, taitovalmentajan ja seuratyöntekijän tavoittamiseen on arkisin klo 9.00 - 15.00:

VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ

Tuomas Takala
p. 050 377 3884
tuomas.takala@s-kiekko.com

  • Seuran urheilutoiminta
  • Pelaajasiirrot
  • Kilpakiekon ja valmennuksen kehittäminen
  • Vastuuikäluokat U15-U20

TAITOVALMENTAJA

Antti Uitto
p. 050 377 6664
antti.uitto@s-kiekko.com

  • Etelä-Pohjanmaan alueen taitovalmentaja
  • Vastuuikäluokat LKK - U12
  • Valmennuksen kehittäminen (LKK-U12)
  • Uusien rekrytointi
  • Some vastaava


SEURATYÖNTEKIJÄ / TOIMINNANJOHTAJAN TEHTÄVÄT

Jukka Hakala
p. 050 377 1005
jukka.hakala@s-kiekko.com

  • Seuran hallinto
  • Seinäjoen akatemiatoiminta
  • U20 päävalmentaja
SEURATYÖNTEKIJÄ



Lauri Laakso
p. 040 564 6949

lauri.laakso@s-kiekko.com

  • Kuortaneen Urheilulukiotoiminta
  • U18 Päävalmentaja
  • Jäävuorot

SEURATYÖNTEKIJÄ

Tomi Poikonen
p. 0400 268 231
tomi.poikonen@s-kiekko.com

  • Seuravalmentaja (Erikoisjäätoiminta)
  • Hankevastaavan tehtävät
  • Vastuuikäluokat U13 ja U14.

TYTTÖJEN JA NAISTEN TAITOVALMENTAJA

Mari Saarinen
p. 040 566 5165
mari@sportmomentum.fi

  • Tyttö- ja naiskiekon valmennus ja toiminnan kehittäminen

MAALIVAHTIKOORDINAATTORI

Mikko Markkila
p. 040 709 9844
mikko.markkila@s-kiekko.com

  • Seuran maalivahtitoiminnan kehittäminen p. 0442954447

FYSIIKKAVALMENNUKSEN KOORDINAATTORI

Arttu Sissala

p. 0442954447

arttu.sissala@gmail.com

KOKOUSSIHTEERI
(lisäksi vain valmennuspäällikön ilmoittamat tehtävät torstaisin klo 8.00 - 16.00)
Kirsi Kuusisto, Tmi Kirsin Tiedotuspalvelu
kirsi.kuusisto@s-kiekko.com
p. 050 3369 050 (torstaisin)