Seura info

S-Kiekko Juniorit ry
Huhtalantie 2 (Elinkeinotalo 2. krs)
60220 SEINÄJOKI
Y-tunnus: 1059736-5
ma - pe klo 8.00 - 16.00

PELAAJASIIRTOASIOISSA lähetä sähköpostia osoitteeseen
pelaajasiirrot@s-kiekko.com

Paras aika valmennuspäällikön, taitovalmentajan ja seuratyöntekijän tavoittamiseen on arkisin klo 9.00 - 15.00:

VALMENNUSPÄÄLLIKKÖ

Tuomas Takala
p. 050 377 3884
tuomas.takala@s-kiekko.com
Urheilutoiminta, pelaajasiirrot, kilpakiekon ja valmennuksen kehittäminen.

LOMALLA/YLITYÖVAPAILLA 20.6.-3.8.2022

TAITOVALMENTAJA

Antti Uitto
p. 050 377 6664
antti.uitto@s-kiekko.com
Alueen taitovalmentaja ja LKK - U12 valmennuksen kehittäminen

LOMALLA/YLITYÖVAPAILLA 16.6.-7.8.2022

SEURATYÖNTEKIJÄ JA U20 PÄÄVALMENTAJA

Jukka Hakala
p. 050 377 1005
jukka.hakala@s-kiekko.com
Seuran hallinto ja akatemiatoiminta.

LOMALLA/YLITYÖVAPAILLA 23.6.-28.7.2022

U18 PÄÄVALMENTAJA, URHEILULUKIOTOIMINTA JA JÄÄVUOROT



Lauri Laakso
p. 040 564 6949

lauri.laakso@s-kiekko.com

LOMALLA/YLITYÖVAPAILLA 25.6.-24.7.2022

HANKEVASTAAVA

Tomi Poikonen
p. 0400 268 231
tomi.poikonen@s-kiekko.com
Seuravalmentajan ja hankevastaavan tehtävät

TYTTÖJEN JA NAISTEN TAITOVALMENTAJA

Mari Saarinen
p. 040 566 5165
mari@sportmomentum.fi

Tyttö- ja naiskiekon valmennus ja toiminnan kehittäminen

MAALIVAHTIKOORDINAATTORI

Mikko Markkila
p. 040 709 9844
mikko.markkila@s-kiekko.com
Seuran maalivahtitoiminnan kehittäminen

KOKOUSSIHTEERI
(lisäksi vain valmennuspäällikön ilmoittamat tehtävät torstaisin klo 8.00 - 16.00. Lomalla 11. - 31.7.2022.)
Kirsi Kuusisto (Tmi Kirsin Tiedotuspalvelu)
kirsi.kuusisto@s-kiekko.com
p. 050 3369 050 (torstaisin)