Ajankohtaista

02.05.2019
S-Kiekko Juniorit palkitsi kauden päätteeksi

S-Kiekko Juniorit juhli onnistunutta kautta 2018 – 2019 Seinäjoen Uimahalli-Urheilutalolla torstaina 25.4. Vuoden valmentajana palkittiin Toni Ranta, maalivahtina Elmeri Marjomäki, herrasmiespelaajana Jussi Lemponen, juniorina Veeti Huumo ja kehittyneimpänä pelaajana Wiljami Selkomaa. Myhin taistelijan maljan sai Eero Kiviniemi ja Keitsun pytyn Konsta Paananen.
Kauden 2018 – 2019 yhteistyökumppanina palkittiin Pancho Villa Seinäjoki. Yrityksen puolesta palkinnon vastaanotti Riikka-Johanna Pohjola. Seuraperheen palkinnon sai Niemen perhe Henna Huhta-Niemi, Petri Niemi, Lenni Niemi ja Elias Niemi.
S-Kiekko Juniorit muisti tuotelahjoin seuran puurtajia. Huomionosoituksen saivat Jarno Fält, Vesa Hiirikoski ja Tuomas Rantakömi. Seuran eläkeläisryhmän NitroSkiekon stipendein palkittiin Aatu Ranto, Iina Seppänen ja Juho Viitala.
Kauden aikana seuran pelaajamäärä oli toiminnanjohtaja Antero Kankaan mukaan 560 pelaajaa yhteensä 22 eri peliryhmässä. Lukumäärät ovat seuran historian suurimpia.

Kuvat: Anita Jokilehto

Palkintojen jakoa kuva 2 Palkintojen jakoa kuva 3  

Palkittavien rivi 25042019  Palkintojen jakoa kuva 4


Takaisin uutisiin

  • Bstr_logo
  • reebok
  • eepee
  • atria
  • 11_CCM_Logo_186_PA
  • Pop_pankki
  • 024-tSo-areena_logo
  • Seinäjoen-Sanomat_4v_2rivilogo
  • Interport logo
Mainostoimisto BSTR Luova Konttori Seinäjoki