Ajankohtaista

30.04.2019
S-Kiekko Juniorit ry:n kevätkokous 15.5.2019

S-Kiekko Juniorit ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään keskiviikkona 15.5.2019 klo 19.30 Elinkeinotalon seminaarisalissa (katutaso, os. Huhtalantie 2, 60220 Seinäjoki).

Käsiteltävät asiat:
kauden 2019 – 2020 toimintasuunnitelma ja taloussuunnitelma sekä varsinaisten jäsenten liittymis-, jäsen- ja mahdollisten ylimääräisten jäsenmaksujen sekä kannattajajäsenten jäsenmaksut. Lisäksi valitaan hallituksen puheenjohtaja ja jäseniä hallitukseen.

Yhdistyksen kokouksissa jokaisella varsinaisella jäsenellä on yksi ääni. Kannattavalla jäsenellä sekä kunniajäsenellä tai kunniapuheenjohtajalla on kokouksessa läsnäolo- ja puheoikeus.
Yhdistyksen varsinaiseksi jäseneksi voidaan hyväksyä henkilö, joka sitoutuu noudattamaan yhdistyksen sääntöjä ja hyväksyy yhdistyksen tarkoituksen. Varsinaiseksi jäseneksi voidaan hyväksyä myös juniorijäsenen vanhempi tai huoltaja, joukkueiden valmentajat, huoltajat ja joukkueenjohtajat.
Jos jäsen ei ole maksanut toimikauden jäsenmaksua 30.5. mennessä, hallitus voi todeta hänet eronneeksi yhdistyksestä. Jäsen voi liittyä uudellen jäseneksi yhdistykseen suorittamalla jäsenmaksun ja liittymismaksun.

Kevätkokoukseen ei tarvitse ilmoittautua. TERVETULOA!


Takaisin uutisiin

  • Bstr_logo
  • reebok
  • eepee
  • atria
  • 11_CCM_Logo_186_PA
  • Pop_pankki
  • 024-tSo-areena_logo
  • Seinäjoen-Sanomat_4v_2rivilogo
  • Interport logo
Mainostoimisto BSTR Luova Konttori Seinäjoki