Ajankohtaista

09.10.2016
Girls Hockey Day Seinäjoki 9.10.2016

Kansainvälistä tyttökiekko viikonloppua vietettiin 8.-9.10.2016.

S-Kiekko juniorit pääsi mukaan kansainväliselle kartalle, järjestettyään jo vuosittaisen, perinteiseksi muodostuneen tapahtuman Atria hallissa. Jäällä kirmasi parikymmentä pikkutyttöä ja isompia mukana. Liikettä riitti ja punaisia poskia ja hymyjä nähtiin tapahtuman päätyttyä. Mukaan saatiin myös naisten harrastekiekko ryhmän oma maskotti, pinkki pantteri, joka näytti myös luistelun mallia varmoin ottein pienille pelureille. Vierailijaksi saatiin myös S-Kiekon oma kasvatti, nykyään HPK naisten SM-sarjajoukkueessa pelaava Pihla Hämeenniemi.

Tapahtuman järjestelyistä vastasi naisten harrastekiekko ryhmä, joka toivottaakin tervetulleeksi kaikki lajista kiinnostuneet naiset ja tytöt, äidit ja tyttäret, mukaan hienon liikunnan pariin. Harrastekiekko ryhmään voi tulla mukaan kaikki ikään ja taitoihin katsomatta. Pienimmät tytöt voivat mennä mukaan seuran leijonakiekko ryhmiin, sekä jo toimiviin juniori joukkueisiin. 

Seuran C-tytöt pelaavat valtakunnallista tyttökiekko sarjaa. Pienemmille tytöille perustetaan tarvittaessa omia ryhmiä, mikäli pelaajia on riittävästi, tytöt voivat kuitenkin pelata jo olemassa olevissa seuran, lasten joukkueissa.

Joukkueiden, myös naisten harrastekiekko ryhmän, jäävuorot löytyvät seuran jäävuorolistasta. 

Joukkueiden yhteystietoja löytyy joukkueiden sivuilta ja lisätietoa saa seuran toimistolta. 

S-kiekko juniorit ry
p. 050 313 2242
toimisto.skiekko@gmail.com

GHD 9.10.2016

 


Takaisin uutisiin

  • Bstr_logo
  • reebok
  • eepee
  • atria
  • 11_CCM_Logo_186_PA
  • Pop_pankki
  • 024-tSo-areena_logo
  • Seinäjoen-Sanomat_4v_2rivilogo
  • Interport logo
Mainostoimisto BSTR Luova Konttori Seinäjoki